Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Ostravské studio ČT má novou ředitelku, přichází z nadace miliardáře Chrenka Hráči dne

18:35, 17. 4. 2024
Televize Aleš Borovan

Novou ředitelkou ostravského televizního studia (TSO) České televize se stala Gabriela Lefenda (foto). Ve funkci nahradí Miroslava Karase, kterému skončilo funkční období. Vítězku výběrového řízení dnes do funkce jmenovala Rada ČT na návrh ředitele ČT Jana Součka (viz rozhovor dole). Bývalý ředitel TSO Miroslav Karas z Kavčích hor po dohodě odchází. Informovala o tom tisková mluvčí ČT Vendula Krejčová.

"V Televizním studiu Ostrava jsem strávila značnou část svého profesního života. Kolegy i prostředí tedy znám a mám konkrétní představu jeho dalšího rozvoje,“ uvedla Lefenda. Do výběrového řízení na ředitele TSO se přihlásilo celkem devět uchazečů, výběrová komise pak na základě životopisů a kandidátských projektů vybrala pět finalistů.

Lefenda poslední čtyři roky byla členkou správní rady Nadace Agel, kde pracovala i jako ředitelka vnějších vztahů. Nadace je součástí sítě nemocnic Agel, kterou ovládá miliardář Tomáš Chrenek (rovněž Barrandov Studio). Předtím osm let působila v ostravském televizním studiu, pět let na pozici vedoucí redaktorky zpravodajství a tři roky moderovala pořad Dobré ráno. Působila rovněž na TV Nova, například jako redaktorka domácího zpravodajství.