Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Padla poslední klapka nového „lyžařského“ filmu Poslední závod, Bohumila Hanče hraje Hádek Hráči dne

08:35, 29. 4. 2021
Film Aleš Borovan

Režisér a scenárista Tomáš Hodan (na fotce vlevo) společně s produkčním týmem Punk Film (vpravo Ondřej Beránek) v sobotu 24. dubna dokončili 32denní natáčení nového českého filmu Poslední závod. Snímek vypráví známou story z počátku lyžování v Česku a přiblíží legendární lyžařský závod, který se odehrál na hřebenech Krkonoš v roce 1913 a při němž zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata.

"Neměli jsme velké finanční rezervy, potřebovali jsme trochu štěstí, a nakonec ho měli hromadu. Sníh, vánice, vítr, mlhu i slunce. Dále obětavý štáb a výborné herce, kteří se nikdy nelekli přírodních podmínek, kterým jsme se museli přizpůsobit i s nimi bojovat," uvedl Hodan.

Natáčení se oproti původnímu plánu mírně protáhlo kvůli komplikacím způsobeným covidem-19, nicméně zima na filmový štáb naštěstí počkala a sníh se na horách drží ještě teď. Filmaři se během dvou měsíců od konce února do konce dubna vydali na autentická místa na hřebenech Krkonoš, na Labskou boudu, Medvědí boudy, Brádlerovy boudy, na Jizerku, do Hostinného, do Lázní Toušeň, Škvorce, Lukova u Loun a Prahy.

"Všichni tvůrci, herečky, herci a celý štáb podali při natáčení úžasný profesionální výkon v extrémních podmínkách na hřebenech Krkonoš. Na to, jak jsme i 12 hodin stáli ve vichřici v -10˚C, budu vzpomínat celý život. Mám radost z natočeného materiálu, těším se do střižny, a hlavně do kin v únoru 2022," doplnil Beránek.

V hlavní roli Bohumila Hanče se představí Kryštof Hádek, další postavy historického příběhu ztvární Judit Bardos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl, Jan Nedbal, Cyril Dobrý nebo Jan Hofman.

Koproducentem filmu je Česká televize, Magiclab, Pavel Bouška a Petr Dědek. Výrobu podpořil Státní fond kinematografie, Liberecký a Královéhradecký kraj, obce Benecko, Broumov, Hostinné a Špindlerův mlýn.