reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Pale Fire Capital investuje do slovenského tvůrce food konceptů Hráči dne

14:01, 27. 10. 2021

Investiční skupina Pale Fire Capital (PFC), kterou ovládají David Holý, Jan Barta a Dušan Šenkypl (všichni tři na fotce uprostřed) čerstvě zainvestovala na Slovensku. Tentokrát do slovenské skupiny CF Group, která stojí mimo jiné za food koncepty Regal Burger, Poke Bistro, La Garnacha, Chuck&Frida či nově banh-mi-ba. Investice Pale Fire Capital do CF Group dosahuje výše 2,3 milionu eur (cca 60 milionů korun) a zahrnuje také prodej podílu, který PFC v banh-mi-ba měla. CF Group tak v této síti získává majoritní podíl cca 60 procent.

"Investice několika desítek milionů korun přinese možnost škálovat a dále rozvíjet skupinu CF Group. Dojde k posílení marketingu, výzkumu, vývoji, náboru i celkovému růstu skupiny na Slovensku, v Čechách a nejnověji i v Abu Dhabi. Těší nás, že s rozvojem můžeme pomoci a aktivně přispět našimi zkušenostmi," uvedl partner PFC Barta.

"Investici PFC použijeme na strategické budování nových i rozšiřování existujících konceptů, pochopitelně plánujeme v rámci růstu posílit výrazně i nábor. Plány jsou ambiciózní, v Q4/2021 chceme otevřít dalších 20 poboček napříč naší sítí," komentoval Jozef Bardík, CEO CF Group.