reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Peška (ex-Marketup) zakládá novou agenturu, mezi klienty je Billa Hráči dne

08:26, 19. 1. 2022

Marketingový a mediální manažer Martin Peška (foto) zakládá novou agenturu Pickerly. Nabízí strategické využití dat, kreativní služby, nákup médií i tréninky inhouse týmů. Odlišit ji má využívání principů behaviorální vědy k zefektivnění marketingu. Peška v Pickerly drží 100 procent, zároveň je CEO.

Mezi klienty agentury patří například obchodní řetězec Billa, pro který od nového roku zastřešuje digitální marketing. Dále tým zabezpečuje nákup médií od televizní reklamy po online pro značku Franz Josef Kaiser. Tým Pickerly navázal spolupráci také s benešovským pivovarem Ferdinand v oblasti grafického designu či výrobcem skleněných produktů Barevná skla v rovině strategického poradenství. Agentura v letošním roce cílí k obratu cca 40 milionů korun.

Peška strávil předchozích téměř 8 let v digitální agentuře Marketup, odkud odešel z role head of project management & digital strategy v září 2021. Přes deset let je spolumajitelem vydavatelství CzechNetMedia, které provozuje internetové magazíny StudentMag.cz, OBěhání.cz či tituly pro ženy jako WomanOnly.cz, MotherClub.cz atd.