Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Producent Petr Jákl pracuje na americkém filmu s Robertem de Nirem a Johnem Malkovichem Hráči dne

08:22, 16. 2. 2021
Film Aleš Borovan

Producent a režisér Petr Jákl ml. (foto) stále ne a ne dokončit historický velkofilm Jan Žižka. Jeho poslední klapka přitom padla někdy na konci roku 2018. Jákl se v mezičase nyní pouští do další zahraniční filmové zakázky - podílí se na výrobě filmu Wash Me in the River s Robertem De Nirem a Johnem Malkovichem.

"Na týden jsme museli kvůli covidu zastavit natáčení už v přípravném období, a na další týden bohužel i během natáčení. Dotklo se to i Roberta De Nira, který musel jet domů, a jeden den se s ním bude ještě dotáčet. Jinak probíhalo všechno skvěle," uvedl Jákl, který odjel začátkem tohoto roku na natáčení do USA. Film vzniká na lokacích v Portoriku, Georgii a v Los Angeles.

"John Malkovich dorazil na poslední týden natáčení v Portoriku. Byl úžasný, jako vždycky. Moc jsme si rozuměli a mluvili hodně o Praze, kde byl mnohokrát. Vzpomínal, jak u nás točil reklamu na Plzeň, plno francouzských filmů, nebo jak chodil v zimě pod Karlovým mostem během natáčení bez neoprenu ve vodě," doplnil producent, který kromě zahraničních filmů stále pracuje na Janovi Žižkovi. Ten by měl být do českých kin uveden letos - v závislosti na covidové situaci.

Petr Jákl ml. v zahraničí doposud spolupracoval na filmových projektech Nejvyšší poctaEdem Harrisem a Samuelem L. Jacksonem, Best SellersMichaelem Cainem nebo Axis Sally s Al Pacinem.