Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Pilulka Lékárny odkupuje minoritní podíl v rumunských aktivech Hráči dne

18:28, 23. 11. 2020

E-commerce a technologická firma Pilulka Lékárny, která letos vstoupila jako historicky první e-commerce firma na pražskou burzu (trh Start), posiluje pozici v Rumunsku. Pilulka nyní odkoupila 30ti procentní podíl v rumunských aktivech od minoritních akcionářů za cca 10 milionů korun.

Pilulka.cz vstoupila na rumunský trh v roce 2018 ve spolupráci s lokálním partnerem, který provozoval síť kamenných lékáren pod značkou Ecofarmacia v Sedmihradsku a středně velkého distributora léčiv v Rumunsku. Pilulka.cz nyní tento podíl odkoupila a stane se 100 procentním vlastníkem rumunské dceřiné společnosti Pilulka Online, provozující lékárnu a e-shop Pilulka.ro. K formálnímu převodu podílu dojde s účinností od 1. ledna 2021.

"Jednání nebyla jednoduchá, přesto jsme došli pro obě strany k výhodnému kompromisu. Zatímco naše role postupně rostla, role partnera postupně oslabovala a chtěli jsme převzít plnou odpovědnost za rumunskou dceru. S tamní pobočkou máme velké plány a v příštím roce plánujeme v Rumunsku poprvé překonání 100 milionů korun v tržbách," říká Martin Kasa foto), člen představenstva a spolumajitel Pilulka Lékárny.

I po IPO jsou největšími vlastníky Pilulka Lékárna bratři Martin a Petr Kasové, kteří by měli držet více než třetinu Pilulka Lékárny.