Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Pilulka ukončila spolupráci s Benefit Management, čeká negativní dopad na tržby v Česku Hráči dne

Společnost Pilulka Lékárny, která je kotována pražské burze, bez dalších podrobností oznámila, že k 1. únoru 2023 ukončila spolupráci s jedním z poskytovatelů aplikace Cafeterie pro správu a čerpání volnočasových i interních benefitů - společností Benefit Management, která nabízí platební metodu Benefit Plus.

"Očekáváme, že tato změna bude mít negativní dopad na tržby naší společnosti v České republice. Ostatních trhů se toto ukončení smlouvy nedotkne. Management Pilulky plánuje využít náklady této platební metody na akvizici a retenci zákazníků z jiných zdrojů návštěvnosti s cílem minimalizace dopadu na hospodaření," komentoval byznysový tah Martin Kasa (vlevo, vpravo bratr Petr Kasa), člen představenstva a spolumajitel Pilulka Lékárny.

Vlastní tržby skupiny Pilulka podle předběžných neauditovaných výsledků za rok 2022 přesáhly 2,5 miliardy korun. Franšízové lékárny Pilulka, které nespadají do statutárních výkazů skupiny, pak přidaly bezmála jednu miliardu. Celkem tedy v Pilulce zákazníci loni utratili 3,5 miliardy korun bez DPH.