Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Po letech příprav Macola s Václavem startují výrobu velkofilmu o skladateli Josefu Myslivečkovi Hráči dne

10:25, 1. 4. 2019
Film Aleš Borovan

Tak snad už! Po deseti letech vývoje, získávání dotací, koproducentů atd. je tvůrčí tým producent Jan Macola (foto) a režisér Petr Václav těsně před startem výroby filmu Il Boemo o vynikajícím českém skladateli Josefu Myslivečkovi. První klapka česko – italsko – slovenského filmu by měla padnout v Itálii v druhé polovině července. Natáčet se bude v divadlech v Pavii a Cremoně a v jejich okolí. V září se pak filmaři přesunou do Janova a následně do Benátek. Několik natáčecích dnů bude také v Praze.

Do hlavní role Václav obsadil ruského herce Egora Koreshkova, ve filmu si zahrají i Karel RodenZdeněk Godla nebo operní hvězdy světových scén (Phillipe Jaroussky, Emöke Baráth, Simona Šaturová, Filipo Mineccia, Krystian Adam a další).

Producentem za českou stranu je Macolova Mimesis Film, koproducentem Česká televize, skupina Kateřiny Ondřejkové. Do kin by měl Il Boemo vstoupit na konci příštího roku. Projekt dostal na podzim 2016 dotaci od filmového fondu ve výši 23 milionů korun. Tehdy byl celkový rozpočet deklarován na úrovni téměř 129 milionů korun.