Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Podnikatel Čupr zastavil nedávno koupené podíly v Rohlik.cz ve prospěch EnernuHráči dne

Internetový podnikatel Tomáš Čupr (foto), který na konci roku 2017 koupil nové podíly v e-sámošce Rohlik.cz, zastavil tento nově nabytý majetek ve prospěch prodejce. Tím je investiční skupina Enern. Zástava souvisí s konstruktem splácení ze strany Čupra: za cca 15 procent v provozní firmě Velká Pecka má zaplatit téměř 187 milionů korun ve třech splátkách - při uzavření smlouvy skoro 61 milionů, dalších 63 milionů nejpozději k datu druhého výročí uzavření smlouvy a zbylých 63 milionů do pěti let od uzavření smlouvy.

Druhá a třetí splátka přitom podléhá úroku ve výši 8 procent (od data smlouvy). Zástava vznikla právě v souvislosti s druhou a třetí splátkou. "Dluhy zajištěné zástavním právem musí vzniknout (pokud již neexistují) nejpozději k 21. prosinci 2022, respektive k 21. prosinci 2025, a maximální celková výše jistiny těchto dluhů nepřekročí v jakékoli měně částku 161 milionů korun, respektive 203 milionů korun."

Čupr koupí navýšil svůj podíl v Rohlik.cz téměř na 55 procent. Enernu by nyní mělo zůstat téměř 28 procent, další spoluvlastník Miton Group drží 11,6 procenta. "Moji partneři v Enern mi jako zakladateli Rohlik.cz umožnili navýšit podíl ve společnosti. Tomuto projektu se věnuji naplno a chtěl jsem ještě větší motivaci na obchodních výsledcích," prohlásil Čupr. Zároveň avizoval, že se i v průběhu letošního roku dají očekávat další odkupy a změny vlastnických podílů.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Tři sestry: agentura Krakonošovo, kterou vlastní kapelník skupiny Ing. Magor a která zajišťuje obchod Sester, skončila v roce 2017 v plusu 600 tisíc, o rok dříve zisk činil 2,2 milionu korun.

 • Packeta: skupina kolem logistické služby pro e-shopy Zásilkovna se rozrostla o další firmu Packeta Innovations. Ta bude v rámci Packety spravovat především vývoj IT. Šéfem nové firmy je Jan Vintr, CIO Packety.

 • Atmedia Czech: nový obchodní ředitel mediazastupitelství Róbert Martiška (ex-Knowlimits Group) se stal rovněž jednatelem firmy. Vystřídal Michaelu Vasilovou.

reklama

Hit dne

Apoptygma Berzerk: Until the End of the World.

 • Na turné

  Mandrage
  05. 10.24. 11.
 • Castingy

  Česká televize, útvar Výroby TS Brno, vypsala výběrové řízení na pozici výkonný producent. Předpokládaný datum nástupu září 2017. Podrobnosti na webu Kavčích hor.

Recenze

Mission: Impossible – Fallout

Úspěšná dvojice Tom Cruise - Christopher McQuarrie (ten pro Cruise nejen režíroval předchozí film Mission: Impossible - Národ grázlů či Jacka Reachera: Poslední výstřel, ale napsal i Valkýru, Na hraně zítřka nebo Mumii) přichází s další vrchovatou náloží akčních scén, při kterých divák v kině zapomene dýchat. Mission: Impossible je v současné době asi nejvyrovnanější a nejlepší akční sérií a aktuální Fallout tento status potvrzuje.

Tentokráte nejde o nic jiného něž o plutonium, ze kterého je možné vyrobit tři atomové bomby a o které má zájem tajemná teroristická skupina Apoštolové. Navíc Cruisův Ethan Hunt měl již toto plutonium jednou na dosah a kvůli zaváhání se mu ztratí neznámo kam. Hunt je tak nucen spolupracovat s dalším zvláštním agentem Walkerem ze Special Activities Division, který na něj "dává pozor". Na tomto základě se rozehraje řetězec zběsilých honiček, soubojů, ze kterých je opravdu těžké vybrat ty nejlepší - zda stíhačka vrtulníků (která možná leckomu bude připadat přehraná), honička v autech a na motorkách v ulicích Paříže, seskok padákem nebo ranařská scéna záchodcích módního klubu. Ve všech přitom září podmanivý a sexy Cruise, který jako akční hvězda snad ani nestárne.

I navzdory vysoké kvalitě, invenčnosti a pečlivosti McQuarrieho scénáře a režie se Fallout přece jen nevyvaroval některých chyb špionážních filmů, ve kterých spolu soupeří několik tajných služeb najednou a každá hra je vykrývána ještě mazanější protihrou. V některých momentech totiž nestíhá všechny dialogy, ve kterých zhusta dochází k naprostému převrácení situace/děje nebo padnou indicie, důležité pro chápaní kontextu. To trochu narušuje divácký komfort při sledování jinak vysoce povedené šestky Mission: Impossible.