Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Podnikatel Čupr zastavil nedávno koupené podíly v Rohlik.cz ve prospěch EnernuHráči dne

Internetový podnikatel Tomáš Čupr (foto), který na konci roku 2017 koupil nové podíly v e-sámošce Rohlik.cz, zastavil tento nově nabytý majetek ve prospěch prodejce. Tím je investiční skupina Enern. Zástava souvisí s konstruktem splácení ze strany Čupra: za cca 15 procent v provozní firmě Velká Pecka má zaplatit téměř 187 milionů korun ve třech splátkách - při uzavření smlouvy skoro 61 milionů, dalších 63 milionů nejpozději k datu druhého výročí uzavření smlouvy a zbylých 63 milionů do pěti let od uzavření smlouvy.

Druhá a třetí splátka přitom podléhá úroku ve výši 8 procent (od data smlouvy). Zástava vznikla právě v souvislosti s druhou a třetí splátkou. "Dluhy zajištěné zástavním právem musí vzniknout (pokud již neexistují) nejpozději k 21. prosinci 2022, respektive k 21. prosinci 2025, a maximální celková výše jistiny těchto dluhů nepřekročí v jakékoli měně částku 161 milionů korun, respektive 203 milionů korun."

Čupr koupí navýšil svůj podíl v Rohlik.cz téměř na 55 procent. Enernu by nyní mělo zůstat téměř 28 procent, další spoluvlastník Miton Group drží 11,6 procenta. "Moji partneři v Enern mi jako zakladateli Rohlik.cz umožnili navýšit podíl ve společnosti. Tomuto projektu se věnuji naplno a chtěl jsem ještě větší motivaci na obchodních výsledcích," prohlásil Čupr. Zároveň avizoval, že se i v průběhu letošního roku dají očekávat další odkupy a změny vlastnických podílů.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Vltava Labe Media: novými členy dozorčí rady vydavatelství se stali hoši z Penty - Marián Slivovič (investiční ředitel, aktivity skupiny v bankovním sektoru, masoprůmyslu, Prima banka) a Peter Andits (investiční manažer Penty).

 • Info.cz: konzervativní zpravodajský server, ve kterém má podíl miliardář Daniel Křetínský, spouští nový podcast s názvem Insider. Ten se zaměřuje na zákulisí businessu, politiky a médií. Pořad uvádí šéfredaktor Info.cz Michal Půr spolu s vydavatelem Tomášem Jirsou.

 • Publicis Groupe: komunikační skupina s aktivy i v Česku koupila datovou firmu Epsilon. Objem akvizice je 4,4 miliardy dolarů. Epsilon se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně 3700 datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů.

reklama

Hit dne

Avengers: Endgame, další trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Teroristka

Sympatický film, který by si však možná zasloužil delší a pečlivější práci dramaturga. Zatímco téma vyhoření vztahu, stárnutí a touha po změně u předchozího snímku Teorie tygra bylo padesátníkovi Radkovi Bajgarovi (v obou případech scénář a režie) evidentně blízké, díky čemuž film vyznívá lehce, energicky a uvěřitelně, u tragikomedie Teroristka musel hlavní autor více fabulovat a více balancovat na křídlech fantazie.

Ne všechny Bajgarovy nápady se podařilo ukočírovat nebo dotáhnout do konce. Jsou to povětšinou drobnosti, které však znalého diváku trochu dráždí: členové mysliveckého spolku pálí v obydlené zóně a mimo hon, jako by se nechumelilo, jindy další myslivec pohřbívá v pohodě mrtvého psa do země hned vedle řeky, elektrika do hlučící hospody vede externě tlustým kabelem přes jakýsi plot, takže není problém jej přeseknout, kriminálník, který se bojí vězení, ale ochotně spolupracuje s amatérem na přípravy vraždy atd. atd. Téma malého regionálního zla/šikany a vzpoury proti němu je jako tanec na platu s vejci - je to jemná hodinářská práce, kde hodně záleží na detailech.

Všechny tyto rezervy však zhusta přebíjí dva fantastické herecké výkony v hlavních rolích - Iva Janžurová coby učitelka, která celý život hlásala slušnost, aby v důchodu poznala, že na hrubý pytel patří hrubá záplata, a Martin Hofmann balancující na hraně mezi buransky mazaným lokálním šíbrem a bezcitným sociopatem. Zejména Janžurová v sobě umně dokáže skloubit tragiku i komiku osamělého outsidera na sebevražedné misi. Možná jen ten závěr sklouzává zbytečně do rozverné frašky, která trochu překrývá Bajgarův vážný apel na slušné lidi: braňte se. Bylo by škoda, kdyby zapadl.