Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Podnikatel Čupr zastavil nedávno koupené podíly v Rohlik.cz ve prospěch EnernuHráči dne

Internetový podnikatel Tomáš Čupr (foto), který na konci roku 2017 koupil nové podíly v e-sámošce Rohlik.cz, zastavil tento nově nabytý majetek ve prospěch prodejce. Tím je investiční skupina Enern. Zástava souvisí s konstruktem splácení ze strany Čupra: za cca 15 procent v provozní firmě Velká Pecka má zaplatit téměř 187 milionů korun ve třech splátkách - při uzavření smlouvy skoro 61 milionů, dalších 63 milionů nejpozději k datu druhého výročí uzavření smlouvy a zbylých 63 milionů do pěti let od uzavření smlouvy.

Druhá a třetí splátka přitom podléhá úroku ve výši 8 procent (od data smlouvy). Zástava vznikla právě v souvislosti s druhou a třetí splátkou. "Dluhy zajištěné zástavním právem musí vzniknout (pokud již neexistují) nejpozději k 21. prosinci 2022, respektive k 21. prosinci 2025, a maximální celková výše jistiny těchto dluhů nepřekročí v jakékoli měně částku 161 milionů korun, respektive 203 milionů korun."

Čupr koupí navýšil svůj podíl v Rohlik.cz téměř na 55 procent. Enernu by nyní mělo zůstat téměř 28 procent, další spoluvlastník Miton Group drží 11,6 procenta. "Moji partneři v Enern mi jako zakladateli Rohlik.cz umožnili navýšit podíl ve společnosti. Tomuto projektu se věnuji naplno a chtěl jsem ještě větší motivaci na obchodních výsledcích," prohlásil Čupr. Zároveň avizoval, že se i v průběhu letošního roku dají očekávat další odkupy a změny vlastnických podílů.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Lion Nurun: agentura nyní již vlastněná Publicisem v roce 2017 utržila 11 milionů korun. V meziročním srovnání o 9,5 milionů více. Čistý zisk vyskočil z jednoho milionu na 1,7 milionu korun.

 • FAVI.cz: vyhledávač nábytku, ve které většinu drží investiční skupina Pale Fire Capital, čerstvě expanduje do Maďarska. Je to další zahraniční trh po Slovensku, Rumunsku a Polsku, kam FAVI vstoupil v roce 2017.

 • TV Nova: nová řada pořadu Mise nový domov (přestavby domovů s příběhem) s moderátorkou Terezou Pergnerovou odstartuje ve středu 31. října.

reklama

Hit dne

Ochutnávka z nové desky. VNV Nation: When is the Future?

 • Na turné

  Chinaski
  05. 10.07. 12.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

První člověk

Konečně po dlouhé době biják, který je "velký" a přitom současně chytrý, "hluboký". Třetí celovečerní film mladého Damiena Chazelleho (povedené snímky Whiplash, La La Land) První člověk o americkém kosmonautovi Neilovi Armstrongovi opět osvědčuje nesmírný talent, inteligenci a kreativitu hlavního tvůrce. Zvláště, když má po ruce úžasný scénář Joshe Singera (WikiLeaks, Spotlight).

Pečlivost, důraz na autenticitu, dar osobitého vyprávění, skvělé vedení herců - to je to, co diváka napadne při sledování příběhu prvního člověka na Měsíci. Již úvodní scéna letu Armstronga v experimentálním raketovém letadle X-15 vás katapultuje přímo do kabiny rozklepaného pekelného stroje, který se každou chvíli může buď rozbít o Zemi nebo odplout do neznámého vesmíru. Je to tak strhující a ohromně natočená pasáž, že se slabším povahám může udělat nevolno.

Technicky a řemeslně se jedná o film extratřídu. Spíše než mezník v dějinách a s ním spojený patos Chazelleho zajímá, kdo byli první průkopnici vesmírného létání. Ryan Gosling v hlavní roli opět (je to již druhá spolupráce s režisérem) předvádí ze sebe to nejlepší. Jeho Armostrong je ledově klidný v kritických chvílích, výkonný, ale současně lidský, když pohřbívá dvouletou dceru. Další Goslingův mistrovský výkon.

I samotný let prvního Apolla je pojat bez zbytečné heroické epiky (chybí scéna s vlajkou), zato velmi sugestivně a s prvotřídním synchronizováním obrazu a hudební složky. Skvělý, nádherný a podmanivý hold mužům, kteří létali do vesmíru a na Měsíc v technice, se kterou byste dnes nejeli ani do Krkonoš.