Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Podnikatel Čupr zastavil nedávno koupené podíly v Rohlik.cz ve prospěch EnernuHráči dne

Internetový podnikatel Tomáš Čupr (foto), který na konci roku 2017 koupil nové podíly v e-sámošce Rohlik.cz, zastavil tento nově nabytý majetek ve prospěch prodejce. Tím je investiční skupina Enern. Zástava souvisí s konstruktem splácení ze strany Čupra: za cca 15 procent v provozní firmě Velká Pecka má zaplatit téměř 187 milionů korun ve třech splátkách - při uzavření smlouvy skoro 61 milionů, dalších 63 milionů nejpozději k datu druhého výročí uzavření smlouvy a zbylých 63 milionů do pěti let od uzavření smlouvy.

Druhá a třetí splátka přitom podléhá úroku ve výši 8 procent (od data smlouvy). Zástava vznikla právě v souvislosti s druhou a třetí splátkou. "Dluhy zajištěné zástavním právem musí vzniknout (pokud již neexistují) nejpozději k 21. prosinci 2022, respektive k 21. prosinci 2025, a maximální celková výše jistiny těchto dluhů nepřekročí v jakékoli měně částku 161 milionů korun, respektive 203 milionů korun."

Čupr koupí navýšil svůj podíl v Rohlik.cz téměř na 55 procent. Enernu by nyní mělo zůstat téměř 28 procent, další spoluvlastník Miton Group drží 11,6 procenta. "Moji partneři v Enern mi jako zakladateli Rohlik.cz umožnili navýšit podíl ve společnosti. Tomuto projektu se věnuji naplno a chtěl jsem ještě větší motivaci na obchodních výsledcích," prohlásil Čupr. Zároveň avizoval, že se i v průběhu letošního roku dají očekávat další odkupy a změny vlastnických podílů.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Dark Side: digitální a komunikační agentura v roce 2017 utržila přes 42 milionů korun. V meziročním srovnání to představuje pokles o 2 miliony. Čistý zisk 1,1 milionu se předloni snížil na 800 tisíc korun.

 • R2B2: digitální reklamní síť Kamila Foltina a Martina Čelikovského v roce 2017 utržila 59 milionů korun, v meziročním srovnání o 23 milionů více. Čistý zisk klesl z 2,8 milionu na 900 tisíc. Firma nedávno zfúzovala se sesterskou společností Webgarden.

 • Bedna Films: filmová a reklamní produkce Jakuba Červenky a Petra Kratochvíla v roce 2017 utržila 12,6 milionu korun, v meziročním srovnání o 7,4 milionu více. Ztráta z roku 2016 ve výši 1,7 milionu se překlopila do kladné nuly.

reklama

Hit dne

Spider-Man: Daleko od domova trailer.

 • Na turné

  Mandrage
  24. 1.30. 3.
 • Castingy

  Televize Barrandov shání zájemce o účast na natáčení pořadu Soudce Alexandr. Věk 20 až 70 let. Termín 22. a 23. září.

Recenze

Muse: Simulation Theory

Konečně. Po třech vyloženě slabých a místy až naivních deskách vydalo anglické rockové trio Muse nahrávku, která připomíná někdejší sílu a muzikantskou výjimečnost Matta Bellamyho a spol. a která navazuje na poslední vydařené album Black Holes & Revelations (2006).

Kapela z producenta Richa Costeyho (dalšími koproducenty jsou Mike Elizondo, Shellback nebo Timbaland) po dlouhé době vymáčkla to, co s nimi dokázal na předchozích nahrávkách Absolution (2003) a Black Holes... Tohle jsou Muse, které známe a které máme rádi: silné a energické rockové kompozice doplněné syntezátorovými linkami, výrazné a netuctové melodické motivy, aranžérské hračičkaření a plná náruč promakaných hitů, které časem neokorají.

To by to ovšem nebyli Muse, aby nepřidali něco navíc. Design a hudební složka se inspirovaly v retro science fiction a pop kultuře 80. let., nahrávka povedeně kombinuje bombastický stadiónový rock s líbivým elektronickým popem do nezaměnitelného a relativně originálního rukopisu Muse. To vše na inteligentní úrovni a s minimálními náběhy do nasládlé šmíry. Ve výsledku je Simulation Theory (hard core fandové si jistě pořídí deluxe edici s vydařenými remixy) povedenou a barevnou deskou, která do zlatého fondu kapely pošle řadu hitových skladeb jako Algorithm, The Void nebo Blockades. Návštěvníci pražského koncertu v roce 2019 se mají na co těšit.