Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Potvrzeno: Soukup definitivně přišel o TV Barrandov, byl odvolán z představenstva Hráči dne

07:46, 14. 6. 2024

Informace, o které Borovan.cz psal v uplynulých měsících opakovaně, je nyní černá na bílém v obchodním rejstříku. Podnikatel a dlouholetý majitel TV Barrandov Jaromír Soukup (foto) definitivně přišel o svou televizní stanici. Takřka stoprocentním majitelem (menší počet akcií historicky vlastní několik filmařů) se stal obchodník s pohledávkami Jan Čermák.

Na valné hromadě provozní firmy Barrandov Televizní Studio (BTS), která proběhla před několika týdny, byl Soukup odvolán z představenstva. Jedno mediální dobrodružství v České republice tak skončilo. Novým členem představenstva BTS se stal právě Čermák. Do dozorčí rady firmy pak byla zvolena Čermákova manažerka Andrea Geyer.

Jak jsme uvedli již dříve, BTS má dluhy v celkové výši přes 991 milionů korun. Z tohoto Czech Digital Group (dceřinka Českých Radiokomunikací) měla pohledávky vůči BTS ve výši 336 milionů korun, samotné Radiokomunikace pak ve výši 86 milionů. Obě telekomunikační firmy TV stanici poskytovaly a poskytují vysílací služby související s přenosem TV signálu. Další pohledávky vůči BTS má například obchodník s pohledávkami Gomanold ve výši přes 85 milionů korun a samotný Čermák téměř 16 milionů korun. Zároveň Soukupova televize dle všeho stále dluží firmě Barrandov Studio (Tomáš Chrenek a spol.) cca 13 milionů korun za dodávky energií a další služby.

Největší dluhy TV Barrandov vůči skupině Českých Radiokomunikací vyřešil odkupem právě Čermák. Na majetek BTS bylo na konci února 2024 vyhlášeno moratorium, vzhledem k platební neschopnosti a vzhledem vyhlášeným exekucím věřitelů Knowlimits Group a Barrandov Studio k vymožení svých pohledávek vůči BTS.