reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

PPF a Křetínský se zbavili podílu v prodělečném fintech start-upu MallPay Hráči dne

14:39, 5. 4. 2022

Jak jsme psali jako první na trhu, investiční skupina PPF (na fotce vlevo akcionář a CEO Ladislav Bartoníček), Daniel Křetínský (vpravo) a spol. plus Rockaway Capital zahájili již před týdny stahování z prodělečného fintech start-upu MallPay. Nyní tento proces dokončili. Stoprocentní podíl získává Československá obchodní banka, která ve firmě původně vlastnila 50 procent.

Rostoucí, ale zároveň vysoce prodělečný poskytovatel takzvaných BNPL plateb (buy now - pay later) funguje od roku 2018 a od té doby obě strany do MallPay nalily dohromady minimálně 325 milionů korun (každá strana polovinu). Čistá ztráta jen za poslední fiskální rok (do března 2021) dosáhla 100 milionů korun. Vzhledem k těmto masivním investicím se dá pochybovat, zda MallPay byl pro PPF a Křetínského nějak výnosný projekt.

"Obliba odložených plateb v České republice i ve světě dynamicky roste a potvrzuje tak správnost naší investice do Mallpay před téměř třemi lety. Využíváme proto možnost získat 100 procent kontrolu nad společností a vytvořit dodatečnou přidanou hodnotu pro naše klienty i akcionáře," uvedl Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital. Mallpay lze využít k nakupování v několika tisících e-shopů, včetně značek jako jsou Košík.cz, Ekolo.cz, CZC.cz, Slevomat.cz nebo Tescoma.cz.