Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

PPF v zisku přes 700 milionů eur, přispěly televize, telekomunikace a finanční sektor Hráči dne

09:08, 18. 10. 2023

Investiční skupina PPF, kterou ovládá Renáta Kellnerová s rodinou (na fotce CEO Jiří Šmejc), se dle svého prohlášení vrátila k "předcovidovým ziskům". Firma, která kromě jiného ovládá TV Nova, operátory O2 a CETIN, dosáhla v prvním pololetí 2023 čistého zisku 709 milionů eur. O rok dříve za stejné období prodělala 406 milionů eur. Celkové provozní výnosy za 1H 2023 dosáhly 2,607 miliardy eur, o rok dříve to bylo 2,482 miliardy eur.

Pozitivní výsledek v letošním prvním pololetí odráží také výnos z prodeje filipínského Home Creditu. "Zejména naše telekomunikační, mediální a finanční aktiva přispěla k celkovému čistému zisku srovnatelnému s předcovidovými výsledky. Můžeme tak být zdravě ambiciózní i v dalších investicích," komentovala Kateřina Jirásková, finanční ředitelka PPF.

Během posledních deseti měsíců skupina majetkově vstoupila do firem v Evropě, Spojených státech a Jihoafrické republice. Významné investice představují akvizice podílů v ProSiebenSat.1, německé mediální skupině, a v InPost, která provozuje evropskou síť samoobslužných boxů pro e-commerce. PPF také v srpnu oznámila dohodu o partnerství s globální technologickou skupinou e& s cílem vytvořit silného hráče na telekomunikačním trhu ve střední a východní Evropě.