reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

PPF za miliardy navýšila podíl v O2 na 90 procent, zbytek akcionářů vytěsní Hráči dne

Investiční skupina PPF v rámci zrychleného odkupu navýšila podíl v mobilním operátorovi O2 Czech Republic na 90,01 procenta, původně měla 83,58 procenta. Čerstvě tak koupila 19 353 910 kusů akcií od kvalifikovaných investorů za maximální cenu 264 korun za kus. Objem transakce tak dosáhl maximálně 5,11 miliardy korun.

"Jako držitel podílu na základním kapitálu O2 více než 90 procenty PPF oznamuje záměr iniciovat v souladu se zákonnou normou nucený přechod (tzv. povinný odkup) všech akcií ostatních akcionářů tohoto telekomunikačního operátora na společnosti ze skupiny," uvedla PPF.

Zbylí akcionáři budou moci své akcie prodat PPF v rámci následné nabídky povinného odkupu. Prodávající si zachovají nárok na výplatu dividendy O2 ze zisku za rok 2020 a částky odpovídající snížení emisního ážia. Nárok na výplatu tohoto podílu na zisku bude zachován také pro drobné akcionáře v rámci následného povinného odkupu. Vytěsnění minoritářů z O2 se dává do souvislosti s plánem PPF propojit ovládaná telekomunikační aktiva s producenty obsahu a mediálními firmami, sdruženými v CME.