Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Pražákova investiční skupina oficiálně přebírá silné mediální firmy Mafra a Londa Hráči dne

Investiční skupina Kaprain Karla Pražáka (foto) oznámila, že získala souhlas všech antimonopolních úřadů - v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku a Turecku - a od 1. února přebírá společnosti Synthesia, Mafra a Londa. Byť na webu českého ÚOHS zatím není žádná zmínka. "Antimonopolní úřady v České republice, na Slovensku, v Německu, Rakousku a Turecku potvrdily bezproblémovost nákupu společností Synthesia, Mafra a Londa," uvedla Kaprain. Prodejcem je skupina kolem Andreje Babiše.

Pod Mafra a Londa spadají nejen média (MF Dnes, iDnes.cz, Lidové noviny, TV Óčko, Metro, Rádio Impuls, RockZone 105,9 atd.), ale také tiskárna či společnost TicketPortal. "Vzhledem k tomu, že se pro skupinu Kaprain jedná o první akvizici v mediální oblasti, detailní zorientování se a následná příprava strategie dalšího rozvoje těchto společností zaberou několik měsíců." U Mafry se na trhu spekuluje, že skutečným cílovým vlastníkem nakonec bude některá z českých miliardářských skupin. Mluvilo se buď o PPF, se kterou má Pražák historické vazby, nebo o skupině Pavla Tykače.

S vyjednáváním, uzavřením a následným vypořádáním všech transakcí pomáhal skupině Kaprain tým advokátů české advokátní kanceláře BBH (často pracuje pro PPF).