Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Předsedou výkonné rady SPIR opět Hanák z Mafry Hráči dne

16:28, 29. 5. 2020

Výkonná rada Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), zvolená na květnové online valné hromadě, dnes opět potvrdila Michala Hanáka (foto) z vydavatelství Mafra na postu předsedy rady. Hanák bude předsedou třetí rok po sobě. Místopředsedy se stali Michal Feix (Seznam.cz) a Martin Picek (Mindshare). SPIR sdružuje silné hráče českého online průmyslu z řad poskytovatelů obsahu, připojení, mediálních a digitálních agentur a telekomunikačních operátorů.

"V době domácí karantény se ukázalo, jak důležitým komunikačním kanálem online je. Uživatelé trávili na internetu o polovinu více času. Proto se SPIR v následujícím období bude věnovat především budování silného a nezávislého online průmyslu, z něhož budou profitovat všechny články ekosystému. Tedy jak zadavatelé reklamy, digitální agentury, vydavatelé, tak uživatelé a stát," uvedl Hanák.

Do výkonné rady bylo zvoleno 14 z původních 15 členů: Marek Antoš (Internet Info), Jan Bambas (IPG Mediabrands CZ), Petr Bednář (VLM), Karel Brýna (Tiscali Media), Štěpán Burda (Economia), Michal Feix (Seznam.cz), Petr Hatlapatka (FTV Prima), který nahradit Daniela Grunta, Michal Hanák (Mafra), Jaroslav Kábele (ČTK), Martin Kyncl (TV Nova), Martin Picek (Mindshare), Martin Šebesta (Omnicom Media Group), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Michael Štádler (Adform). Novým členem se stal Michal Vodák ze společnosti Heureka Group, který již v minulých letech ve výkonné radě působil, a který nahradil Michala Majnuše z Dentsu Aegis Network Czech Republic.