reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Prima se nedohodla s O2, svoje programy plánuje stáhnout z O2 TV Hráči dne

12:46, 2. 2. 2022
Miliardáři Aleš Borovan

Zajímavý souboj dvou miliardářských skupin. Televize Prima (majitel Ivan Zach; na fotce ředitel Marek Singer) podle všeho stáhne svoje kanály z nabídky IPTV služby O2 TV telco operátora O2 Czech Republic (majitel skupina PPF). Důvodem je nedohoda ohledně další distribuce plus klíčové věci - zákaz přetáčení reklamy (Prima tak přichází o čím dál zajímavější peníz). Prima tuto funkcionalitu chce vypnout u všech operátorů od 1. března. "Ročně kvůli možnosti přeskakování reklamy přicházíme o stovky milionů korun (číslo za všechny operátory, pozn. aut.), které potřebujeme zpětně investovat do výroby svých pořadů. Za peníze, o které ročně přicházíme, bychom byli schopni vyrobit dva nové seriály, jako je například Slunečná," uvedla mluvčí Primy Gabriela Semová.

"O2 je jediným operátorem na trhu, se kterým jsme nedošli k obchodní dohodě. O2 Czech Republic tak v tuto chvíli vysílá pořady skupiny Prima bez platného kontraktu. A proto jsme ji vyzvali, aby s námi smlouvu uzavřela, nebo přestala naše kanály neoprávněně šířit. Bohužel smlouvu uzavřenou nemáme, a z tohoto důvodu jsme nuceni nejpozději k 1. březnu ukončit distribuci svých pořadů do služby O2 TV, abychom nediskriminovali ostatní operátory, se kterými platnou dohodu uzavřenou již máme," uvedla Semová.

Nejasno panuje ohledně výše poplatku, který má Prima po O2 žádat za poskytnutí obsahu. O2 tvrdí, že se jedná o navýšení poplatku o 2500 procent. "Skupina Prima přišla s nepřijatelnými podmínkami - nejen se zvýšením poplatků za distribuci kanálů, ale ještě přemrštěným "výkupným" za to, aby lidé mohli využívat i nadále zpětné zhlédnutí a přetáčení programů. To by v konečném součtu znamenalo zdražení měsíčních tarifů O2 TV o desítky procent," komentovala Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. "O2 Czech Republic uvádí veřejnost v omyl svým tvrzením, že navyšujeme poplatky o 2500 procent. Za distribuci deseti lineárních kanálů a odloženou sledovanost požadujeme navýšení poplatku o nízké jednotky korun za jednu domácnost (méně než 5 korun)," tvrdí Semová.

Jinými slovy, některá z obou stran neuvádí úplnou pravdu. Ať je to jakkoliv, stažení kanálů Primy z O2 TV bude představovat minus jak pro Primu, tak i pro O2.