Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Prodej Mladé fronty startuje, počáteční cena je 36 milionů Hráči dne

17:10, 20. 8. 2020

Dravci se již mohou slétat. Vydavatelství Mladá fronta (MF; týdeník Euro, knižní divize, magazíny auto motor sport, Auto 7, Finance.cz atd.), které donedávna patřilo přímo Františkovi Savovovi, oznámilo, že ve spolupráci se zainteresovanými stranami zahajuje proces prodeje podniku. Jeho výsledkem by mělo být získání nového majitele do 10. září 2020. MF je od podzimu 2019 v insolvenčním řízení a od února 2020 v úpadku.

Předmětem prodeje je celé vydavatelství se všemi tituly, předplatitelskými kmeny, doménami, autorskými kontrakty a také se všemi ochrannými známkami. Ve hře jsou však mnohem zajímavější majetky Františka Savova (viz odkaz pod textem).

Pro prodej byla zvolena metoda elektronické aukce, kterou zajistí společnost Gaute a která proběhne 2. září. Vyvolávací cena je stanovena na základě znaleckého posudku ve výši 36 milionů korun, minimální příhoz je 100 tisíc korun. Aukci předchází možnost due diligence. Registrace do aukce se uzavírá 2. září dopoledne, součástí je složení 15ti milionové kauce. "Knižní divize má potenciál vrátit se v příštím roce k předinsolvenčním výkonům, tedy uvést na knižní trh přes 150 novinek a 70 dotisků," věří ředitel MF Karel Novotný.