reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Producent Petr Jákl ml. pracuje na dalších dvou amerických filmech Hráči dne

10:45, 30. 11. 2020
Televize Film Aleš Borovan

Producent Petr Jákl ml. (foto uprostřed), který stále pracuje na velkofilmu Jan Žižka (do kin snad v roce 2021), rozvíjí i svou americkou kariéru. Loni koprodukoval válečné drama The Last Full Measure se Samuelem L. Jacksonem a snímek z období 2. světové války Axis Sally s Al Pacinem, nyní jeho firma pracuje na hororu o americké vražedkyni Lizzie Borden The Inhabitant a filmu Calico Joe s baseballovou tématikou.

Na Calico Joe se scenáristicky podílí star George Clooney, který by měl hrát i hlavní roli a film také režírovat. Snímek bude vedle společnosti George Clooneyho a Granta Heslova Smokehouse Pictures produkovat i firma Gray Water Park Boba Dylana. Petr Jákl se s dalšími společníky bude podílet na koprodukci.

"Spolupracovat s hudební legendou Bobem Dylanem je opravdu kuriózní a jsem moc zvědavý, co tohle spojení přinese. Moc se těším na natáčení a doufám, že v tomto případě už snad budu moct být i na place," uvedl Jákl.

Ten se tak od českých filmů pomalu přesouvá k produkci velkých amerických projektů. "Díky tomu, že jsem v poslední době produkoval několik amerických filmů, mě producenti začali kontaktovat napřímo. Každý den čtu alespoň jeden námět nebo scénář, který mi někdo pošle, takže je toho opravdu hodně. Stejným způsobem se ke mně dostal i Calico Joe," doplnil Jákl.