Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Produkce Film Kolektiv začala v Praze točit detektivní sci-fi film Hráči dne

14:14, 26. 11. 2021
Film Aleš Borovan

V Praze se začal točit nový detektivní sci-fi film režiséra Roberta Hloze Bod Obnovy (foto). Snímek vzniká v koprodukci čtyř zemí, za Česko je producentem společnost Film Kolektiv. Zahraničními koproducenti jsou D.N.A. Production - Rastislav Šesták (Slovensko), Filmprodukcja - Stanislaw Dziedzic (Polsko), a Mali Budo - Danilo Beckovic (Srbsko).

Bod Obnovy ukazuje "svět blízké budoucnosti, ve které je možné oběti nehod či vražd znovu oživit, což přináší řadu nečekaných situací". Do hlavní role ambiciózní kriminalistky, která má za úkol vyřešit vraždu jednoho z autorů revoluční technologie tzv. Obnovy, obsadil Hloz herecký objev Andreu Mohylovou. Další postavy ztvární Matěj Hádek, Václav Neužil, Karel Dobrý, Milan Ondrík nebo Iveta Dušková. Autory scénáře jsou Tomislav Čečka a Zdeněk Jecelín. Postprodukce byla svěřena studiu MagicLab v čele s Michalem Křečkem (triky pro film anglického režiséra Guye Ritchieho Rozhněvaný muž).

Přípravy filmu s ohledem na složitou produkci probíhaly několik let a po ukončení natáčení čeká tvůrce náročná obrazová postprodukce. Záběry projdou složitou proměnou a ve filmu bude možné spatřit například futuristicky posunuté barokní paláce i ikonické budovy z dob komunismu. V příštím týdnu se filmaři přesunou na Slovensko a do Polska. Premiéra snímku je pak naplánována na první polovinu roku 2023.

"Film mne zaujal už od první verze scénáře, svojí premisou i precizností. Mohu říct, že z mnoha ohledů podobný film u nás ještě nevznikl a díky mezinárodní koprodukci má velký divácký potenciál i v zahraničí," uvedl Jan Kallista ze společnosti Film Kolektiv.