reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Projekt Devadesátky nabídne Špačkův celovečerní film i dokumentární cyklus Hráči dne

08:50, 5. 5. 2021
Televize Film Aleš Borovan

Režisér Radim Špaček (foto; Zlatý podraz, Místa, Pouta, Svět pod hlavou) se stane jedním z hlavních autorů připravovaného obsáhlého projektu Devadesátky. Ten bude zahrnovat celovečerní film Špačka a scenáristy Lukáše Csicselyho, šestidílný dokumentární televizní cyklus Jakuba Skalického i knihu hudebního historika a publicisty Radka Diestlera. Projekt, který chce zmapovat devadesátá léta minulého století v historii naší kultury a zejména hudby, vzniká pod vedením filmového producenta Petra Kozy. Diestlerova kniha by měla vyjít již v příštím roce, filmové projekty plánují premiéru o dva roky později.

"Vracím se přes tehdejší hudbu ve vzpomínkách do doby, po které se mi stýská, ale nevím přesně, co bylo za tím vším. A to je pro mě vlastně klíč k otevření toho velkého příběhu a dlouhého vyprávění," uvedl Koza. "Dalo by se říci, že jde o celkem nedávnou historii, ale čas letí rychleji, než se nám zdá a od roku 1990 už je to více jak 30 let. Je to jeden z mnoha důvodu se důkladně do té doby ponořit a zachovat tu jedinečnost i pro budoucí generace."

Autoři Devadesátek se nyní zaměřují na hledání archivních materiálů z let 1990 až 1999, fotografie, plakáty, vstupenky, programy, soukromé nahrávky, audio i video záznamy z koncertů či parties v klubech i na festivalech, fanziny, časopisy a další memorabilie z tohoto období, včetně koncertů zahraničních interpretů na našich pódiích.