Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Prušinovský začne točit nový film Grand Prix z automobilového prostředí Hráči dne

11:18, 2. 4. 2021
Film Aleš Borovan

Režisér a scenárista Jan Prušinovský (na fotce druhý zprava) za několik týdnů začne točit nový celovečerní film Grand Prix. V hlavních rolích se objeví herci ostravského divadla Mír Robin Ferro a Štěpán Kozub, dále Kryštof Hádek a Anna Kameníková.

"Na scénáři ke Grand Prix jsem pracoval několik let. Pojednává o dvou bratrancích ze severočeského pohraničního maloměsta. Jeden z nich vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku ve své autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu Formule 1, na které už roky fanaticky cvičí výměnu pneumatik. Když se díky výhře dvou vstupenek na velkou cenu Španělska objeví možnost zmizet na pár dní z města, není co řešit. To oba ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou," uvedl Prušinovský.

Natáčení začne na počátku května a tvůrci kromě severočeského Cvikova zamíří na lokace v Německu, Francii a Španělsku. Vrcholem Grand Prix by mělo být natáčení  během Velké ceny Formule 1 v katalánské Barceloně v příštím roce. Přísná bezpečnostní opatření to letos neumožňují. S ideou točit přímo na okruhu a během Velké ceny teď tvůrci filmu spouštějí crowdfundingovou kampaň na portálu Donio, ve které chtějí vybrat 2 miliony korun. Celkový rozpočet filmu by měl být na úrovni 42 milionů korun. Filmový fond se podílel 10 miliony.

Producentem filmu je firma Offside Men (Prušinovský a Ondřej Zima), koproducenty Česká televize (tvůrčí skupina Kateřina Ondřejkové) a PubRes (Zuzana Mistriková a Lubica Orechovská). Film podpořil filmový fond. Distributorem je Falcon, premiéra je naplánována na 17. listopadu 2022.