Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Punk Film a režisér Hodan zahájili natáčení Posledního závodu Hráči dne

08:55, 23. 2. 2021
Film Aleš Borovan

Produkce Punk Film a režisér Tomáš Hodan (Světlu vstříc, scénáře k Prezident Blaník, Čertí brko, Dáma a Král atd.) začali v Krkonoších točit celovečerní film Poslední závod o legendárním lyžařském závodu, který se odehrál na hřebenech hor v roce 1913 a při němž zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Hodan je rovněž autor scénáře.

První klapka padla v neděli 21. února ve Františkově v Krkonoších, v následujících dnech se štáb přesune na Medvědí boudy, na Labskou boudu, Luční boudu a další autentická místa. Natáčecí plán počítá s třiceti dny v rozmezí února až dubna. V hlavní roli Hanče se představí Kryštof Hádek (na fotce s Hodanem), další postavy historického příběhu ztvární Judit Bardos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Pavla Beretová a Jaroslav Plesl.

Koproducentem filmu je Česká televize, Magiclab, Pavel Bouška a Petr Dědek. Výrobu podpořil Státní fond kinematografie, Liberecký a Královéhradecký kraj, obce Benecko, Broumov, Hostinné a Špindlerův mlýn.