Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rada Českého rozhlasu začala projednávat kauzu Rychlíková, týká se Home Creditu a sociálních sítí Hráči dne

07:36, 5. 2. 2020

Kauza levicové radikálky a současně externí redaktorky Českého rozhlasu Apoleny Rychlíkové dále oslabuje pozici šéfredaktora ČRo Plus Petra Šabaty (foto) uvnitř stanice. Rychlíková se loni na podzim v rámci pořadu ČRo Plus Názory a argumenty (plus na příslušném webu) obula do společnosti Home Credit (miliardář Petr Kellner). Podle Rychlíkové "poté, co musel Home Credit na základě různých tlaků ze svého amorálního a vyděračského chování ustoupit, přesunul své praktiky do Číny, kde spokojeně ničí životy dalších desetitisíců lidí". Podle ní rovněž firma provozuje "způsob parazitického podnikání". To se Home Creditu nelíbilo a hrozí rozhlasu žalobou. K té podle všeho dojde, protože ČRo odmítl stáhnout zmíněny komentář.

Rada Českého rozhlasu Home Creditu zasílá vlastní reakci: "Rada Českého rozhlasu nesouhlasí s výroky, které paní Apolena Rychlíková použila ve vysílání Českého rozhlasu na adresu společnosti Home Credit. Příspěvky externí spolupracovnice Českého rozhlasu, paní A. Rychlíkové, Rada Českého rozhlasu nyní detailně sleduje a vyhodnocuje s ohledem na zákonné i etické normy, dané médiu veřejné služby. Tuto situaci shledáváme jako velmi závažnou a na veřejné schůzi Rady Českého rozhlasu, která se konala ve středu 29. ledna 2020, jsme žádali od generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala vyjádření, že si je této závažnosti při jím nastoleném řešení vědom."

Radním se nelíbí ani některá vyjádření Rychlíkové na sociálních sítích. Před časem se zde měl objevit vulgární a nenávistný vzkaz, směřovaný odpůrcům někdejšího centra krajní levice Klinika v Praze. Takové šíření nenávisti podle některých radních může poškozovat jméno Českého rozhlasu. "Určitě na to téma budu chtít s panem šéfredaktorem Šabatou hovořit. Takové vyjadřování je neakceptovatelné," uvedl ředitel ČRo René Zavoral.