reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rada ČT odklepla Dvořákovi dlouhodobé plány televize Hráči dne

18:20, 4. 3. 2020
Televize Aleš Borovan

Rada České televize dnes řediteli ČT Petrovi Dvořákovi (foto) schválila Dlouhodobé plány programového, technického, personálního a ekonomického rozvoje České televize na období let 2020 až 2024. Jak Borovan.cz psal již dříve, radu v uplynulých měsících začal znepokojovat výhled na finanční situaci ČT po roce 2021, kdy by údajně televizi měly dojít stamilionové peněžní rezervy.

"Schválené dlouhodobé plány obsahují námi navržená úsporná opatření a zabezpečují plné fungování České televize až do roku 2024, tedy o rok déle, než je mé funkční období," uvedl nyní Dvořák. "Je evidentní, že ve střednědobém výhledu bude bez jakékoli změny způsobu financování nutné přistoupit k omezení veřejné služby, kterou dnes Česká televize svým divákům poskytuje. V nejbližší době budeme chtít vyvolat debatu se zákonodárci o požadovaném budoucím rozsahu a kvalitě výroby a vysílání," doplnil Dvořák.

V roce 2011, kdy byl Dvořák zvolen do čela stanice, finanční rezervy ČT činily 3,7 miliardy korun. Vzhledem k investičně náročným akcím (stavba nového studia v Brně, přechod na DVB-T2, obměna infrastruktury a televizní techniky areálu na Kavčích horách atd.), rozšíření činnosti (kanály ČT:D a ČT art) a nárůstu mezd se tyto rezervy televize každoročně rozpouštějí o několik set milionů korun (100 až 400 milionů). Na konci roku 2021 by z rezerv mělo zůstat už jen 700 milionů korun. Stejnou sumu by v rezervách měla mít v souladu se schválenými plány ČT i po roce 2024.