Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rada ČT: prezidentský duel moderovaný Martinem Řezníčkem nebyl nestranný Hráči dne

14:41, 25. 6. 2023
Aleš Borovan

Profesní selhání moderátora ČT Martina Řezníčka při letošním prezidentském duelu. Rada České televize konstatovala, že dva klíčové pořady ČT letošních prezidentských voleb - Superdebata a Prezidentský duel (foto) - "vykazovaly v některých částech známky porušování principu nestrannosti a rovného přístupu ke kandidátům". Usnesení schválilo tento týden devět členů rady, proti byl jen radní René Kühn.

Rada přitom vycházela z analýz Superdebaty a Prezidentského duelu od společnosti Media Tenor a z rozboru předvolebních diskusních pořadů ČT Superdebata a Prezidentský duel 2023 od renomovaného profesora a pedagoga Jana Jiráka a Martina Charváta.

Radní pak chtějí zjištěné nedostatky obou pořadů probrat společně s mediálními odborníky. "Rada pověřuje své předsednictvo, aby do konce roku 2023 v součinnosti s vedením ČT uspořádalo veřejný seminář o předvolebních prezidentských pořadech ČT Superdebata a Prezidentský duel 2023, kam budou pozváni mediální odborníci a pracovníci ČT odpovědní za zmíněné předvolební pořady."