Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rapper Marpo vydává druhé album, inspirované temnou náladou Louisiany a Mississippi Hráči dne

12:48, 13. 7. 2021
Celebrity Hudba Aleš Borovan

Drsný rapper Marpo (foto), který dříve jako Ota Petřina bubnoval u popových Chinaski, vysílá na trh druhou desku Backwoods Bred. Kombinuje na ní rap, country a blues. Jednička Dead Man Walking vyšla v roce 2018 a Marpova formace TroubleGang s ní vyprodala O2 arenu.

Novinka vznikala více než rok a její fragmenty se natáčely mimo jiné v americké Louisianě a Mississippi. "Místní temná atmosféra dokonale zrcadlí náladu celé desky i umělce. Backwoods Bred pomyslně navazuje na Dead Man Walking, což dokazuje i úzká dnes už nejen producentská spolupráce s Marcusem Tranem a Clintem Murphym," tvrdí vydávající label Universal Music. O booklet alba se postaral grafik Ondřej "SHO" Havlíček.

"Měl jsem tvůrčí krizi. Tím, jak jsme po O2 areně vystřelili až mezi popový umělce, do mainstreamu, tak se mi to nějak strašně znechutilo. Showbusiness. Potom krachnul Eden kvůli covidu a bylo hotovo. Jenže jsme udělali první song Bad Man a já zase našel tu chuť, ten drive, tu lásku k hudbě. Vypsal jsem se z toho," popisuje poslední roky Marpo.