reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rapper Viktor Sheen neočekávaně vydal novou desku Planeta opic, na trhu je na CD a v digitálu Hráči dne

08:49, 16. 10. 2023
Hudba Aleš Borovan

Jeden z nejúspěšnějších českých zpěváků a rapperů v České republice Viktor Sheen (foto; vlastním jménem Viktor Dundič) neočekávaně oznámil vydání nového alba. Stalo se tak na nedávném společném koncertu s žánrovým parťákem Colinem v pražské O2 Aréně, kde oba křtili společný projekt Roadtrip. Sheenova nová deska Planeta opic vyšla 13. října a k dispozici na CD a v digitální podobě.

Planeta opic navazuje na Sheenovu albovou trilogii Černobílej svět - Barvy - Příběhy a sny, po které si Viktor ještě stihl odskočit ke zmíněnému Roadtripu a kterou nedávno završilo souborné vydání ve vinylovém boxu. Všechny tři desky se dlouhé měsíce pohybují mezi deseti nejprodávanějšími alba na české trhu. Nejstarší Černobílej svět pobývá v české albové Top 10 výjimečných 214 týdnů.

"Největší výzvou bylo dělat tracky do předem vymyšleného konceptu. Vůbec poprvé jsem měl hotovou představu o albu a teprve do ní psal skladby. Přicházelo to ke mně ale úplně samo. Tak třeba celý refrén tracku Dopamin je freestyle. Nic podobného jsem předtím neudělal," uvedl Sheen. Na album si pozval několik hostů, nechybí mezi nimi tradiční spolupracovníci Calin a Yzomandias, intro drum’n’bassového výletu OCD obstarala zpěvačka Annet X.