Borovan.media
Obchod exkluzivními informacemi
 

Reklamní matador Havlíček nastoupí do čela agentury Isobar (Dentsu Aegis)Hráči dne

07:14, 4. 12. 2019

Hezký přestup. Reklamní matador Petr Havlíček, který cca 27 let působil ve vrcholovém managementu agentury Y&R (globální komunikační skupina WPP), bude od ledna 2020 řídit kreativní agenturu Isobar ze skupiny Dentsu Aegis Network. Jeho úkolem bude zkonsolidovat nabídku služeb, posílit důraz na nadlinkovou reklamu a získat nové klienty z řad největších českých i světových zadavatelů reklamy.

"Naše dlouhodobá strategie klade velký důraz na kreativu, která patří společně s médii a CRM mezi tři pilíře obchodního modelu Dentsu Aegis Network. Kreativa je celosvětově největším motorem růstu skupiny, a tak tomu musí být i v Česku. Je to velmi těžký úkol. Proto jsme přivedli Petra," uvedl ředitel Dentsu Aegis Network v Česku a na Slovensku Petr Chajda. "Rok jsem přemýšlel o tom, kam budou směřovat mé další profesní kroky. Odmítl jsem několik nabídek ze strany klientů. Nabídku z Dentsu jsem ale odmítnout nemohl, protože se vracím do prostředí, které dobře znám," komentoval Havlíček.

Havlíček působil v různých manažerských pozicích v agentuře Y&R (dnešní VMLY&R) od roku 1991 až do roku 2018. Mezi lety 1999 a 2011 řídil pražskou pobočku, v roce 2011 se přesunul do čela Y&R pro celou střední a východní Evropu.

Odběr newsletteru:

reklama

Odběr newsletteru:

Přihlášení

Krátce

 • Isobar: novým kreativním ředitelem agentury Isobar ze skupiny Dentsu Aegis Network se stal Michal Kotulek. Dříve pracoval v Mark BBDO Prague, McCann Erickson nebo v Bistru.

 • Active Radio: Křetínského rádiová skupina oznámila, že s okamžitou platností ukončuje spolupráci se společností Radiohouse, která ji doposud mediálně zastupovala na rozhlasovém trhu. Od února ji bude zastupovat primácký Media Club, do té doby se klienti mají obracet přímo na Active Radio.

 • Bookretail: firma ze skupiny Euromedia Group, která provozovala e-shop Levneucebnice.cz (nyní Booktook.cz) a která se zabývá distribucí, v roce 2018 utržila 232 milionů korun. V meziročním srovnání to je o 15 milionů více. Prodělek z roku 2017 ve výši 26 milionů se snížil na 19 milionů.

 • Ozzy Osbourne: nové studiové album Ordinary Man vyjde 21. února na labelu Epic/Sony Music. Jako speciální hosté se na albu objeví Elton John, Post Malone a Tom Morello.

 • Walt Disney: blockbuster Star Wars: Vzestup Skywalkera překročil hranici 1 miliardy dolarů za globální prodej kinolístků.

 • PFX: postprodukční studio se opět rozšiřuje. Svou reklamní divizi stěhuje do bývalých prostor studia Spoon, kde převezme infrastrukturu i část klientů. Kromě hlavního sídla v Praze na Korunní a specializovaných studií na Barrandově se bude jednat už o třetí pobočku PFX, která se zde zaměří na reklamní postprodukci.

reklama
 • Na turné

  Vanessa
  01. 2.03. 4.
 • Hit dne

  Trailer k novému filmu Christophera Nolana Tenet (2020).

Recenze

Zaklínač

Přestože tvůrci seriálového Zaklínače, který vznikl podle slavné knižní předlohy Andrzeje Sapkowského, odmítají porovnávání s hyperúspěšnou sérií Hra o trůny (HBO), je jasné, že se mu neubrání. Hra o trůny se stala nezpochybnitelným benchmarkem pro jakýkoliv epický/výpravný fantasy seriál. Při vší úctě k producentovi Zaklínače, streamovací platformě Netflix, na první dobrou Zaklínač působí v mnoha ohledech laciněji.

Ať již se to týká digitálních triků (zejména), masových bitevních scén, scénografie, výpravy, architektury, designu kostýmů, zbraní a dalších rekvizit atd., divák se neubrání pocitu jisté nedotaženosti či low budgetu. Samozřejmě je ale pravda, že všichni fanoušci mají v paměti poslední řadu GOT, která se rozpočtově pohybovala někde jinde než řada první.

Zaklínači příliš nepomáhá ani chaotický styl narace. Série nahodile přeskakuje z jedné časové roviny do druhé, z jednoho místa na druhé, aniž by byl patrný nějaký klíč či jednotící idea. V závěrečných dvou dílech je sice patrná snaha zaklapnout všechny části do jednoho celku, nedaří se tak beze zbytku a několik otázníků stále zůstává.

Za co je naopak třeba tvůrce Zaklínače pochválit, je hlavní postava Geralta z Rivie. Henry Cavill (rovněž Liga spravedlnosti, Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti, Muž z oceli) zde podává výborný výkon (zaplesají zejména divačky), který do značné míry překrývá řadu výše uvedených nedotažeností. Ve výsledku tak první řada seriálového Zaklínače dává vyznavačům knižní předlohy solidní hodnotu, která neuráží a v souvislosti s řadou druhou vzbuzuje nadějná očekávání.