reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér David Jařab začal točit nový film Hadí plyn podle novely Josepha Conrada Hráči dne

09:29, 14. 4. 2022
Film Aleš Borovan

Režisér a scenárista David Jařab (foto; Vaterland - lovecký deník, Hlava-ruce-srdce) začal na počátku dubna natáčet filmové podobenství Hadí plyn inspirované novelou Josepha Conrada Srdce temnoty. Jařab již tuto látku dříve zpracoval do podoby úspěšné divadelní inscenace v pražském divadle Komedie.

V případě filmu se jedná o svébytnou adaptaci literárního textu. Děj snímku je posunut do současnosti a hrdinova cesta nemíří ze západní Evropy do nitra Afriky, nýbrž z Prahy na divoký Balkán. Do hlavní role Roberta Kleina Jařab obsadil Stanislava Majera. V dalších rolích se pak představí například Martin Pechlát, Dalibor Buš, Mara Lukama a Václav Vašák.

Hadí plyn vzniká v produkci Cineart TV Prague Viktora Schwarcze, v níž byly realizovány i Jařabovy předchozí hrané autorské filmy. Koproducenty filmu jsou Arina (SR) a Česká televize - TPS Aleny Müllerové. Natáčení je plánováno od dubna do cca 20. května 2022 (35 natáčecích dnů). Točit se bude v Praze, Bratislavě, v deltách Dunaje v okolí Bodíků a ve Splitu. Premiéra je naplánována na léto 2023.