reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Havlík natočil na Islandu nový film Minuta věčnosti s Langmajerem a Babišovou Hráči dne

08:43, 6. 1. 2021

Filmový a televizní producent Petr Erben (Logline Production) se společně s režisérem a scenáristou Rudolfem Havlíkem (Po čem muži touží, Pohádky pro Emu) po Bábovkách (premiéra 24. září) pouští do nového projektu. Erben a Havlík s malým štábem a dvěma herci vyrazili na Island, kde natočili celovečerní drama Minuta věčnosti (foto). V hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer a Martina Babišová (Slunečná, Specialisté, Štěstí je krásná věc).

"Minuta věčnosti je staromilský thriller, který dávkuje napětí až do poslední minuty a ve chvíli, kdy přijde první zlom, se v příběhu vše rázem změní a pravidla hry jsou náhle rozdaná jinak a vše spěje k nevyhnutelnému dramatickému konci. Společně s kameramanem Václavem Tlapákem jsme si předem jasně vymezili obrazový a pracovní prostor tak, abychom mohli vyprávět nádhernými obrazy a zároveň se soustředit plně na herce a dát jim prostor," uvedl Havlík.

"Vždy jsem chtěl natáčet dobrodružné a napínavé filmy. V současné komerční české kinematografii pro ně ale není příliš místo, protože honba za komediálními tituly je nekonečná. Navíc jejich realizace je mnohdy značně náročná, složitá a drahá. Shodou okolností mi nahrála současná situace s globální epidemií, protože celý náš svět se náhle zastavil. Jiří Langmajer se mě najednou zeptal, co budeme dělat? Vždyť on má celý měsíc volno a možná i víc, a jestli náhodou není škoda toho nějak nevyužít."

Snímek Minuta věčnosti bude mít premiéru v roce 2021 a do kin jej uvede distribuční společnost Cinemart. Hlavním partnerem filmu je FTV Prima.