Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Laňka točí nový celovečerní film o mladých lidech v „tíživé finanční situaci“ Hráči dne

08:02, 4. 4. 2023
Film Aleš Borovan

Režisér, scenárista a producent David Laňka (Spolu, Hvězdy nad hlavou, Modelky s.r.o.) začal točit nový celovečerní film Jedna noc (foto). První klapka padla nyní o prvním dubnovém víkendu v interiéru "nevzhledně vyhlížejícího" domku v Kladně. Natáčení pokračuje v Ostravě. Ústřední dvojici dramatu hrají Adam Ernest a Vanda Chaloupková. V dalších rolích se objeví Kamila Janovičová, Pavlína Balner, Jan Nedbal a další. Za kamerou stojí Václav Tlapák.

"Konzumní způsob života, který je veleben celou západní společností, způsobuje, že si lidé berou nevýhodné půjčky, jen aby mohli žít tak, jak se ukazuje v reklamách. Možnost splácet dluhy ještě zkomplikovala covidová situace. Výsledkem jsou osobní bankroty. Tíživá finanční situace se dotýká stále většího počtu domácností. Náš film Jedna noc se na pozadí příběhu mladého manželského páru dotýká nejen tohoto tématu, ale také určité devalvace obecné sexuality a potažmo sexuální sebeúcty," komentuje Laňka.

Film Jedna noc vzniká v produkci No Stress Production (Laňka), KVArt Production a Good Media, partnerem filmu je TV Prima, distributorem Bontonfilm.