Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Marhoul se po čtvrt století protlačil do hlavní soutěže filmového festivalu v Benátkách Hráči dne

13:28, 25. 7. 2019
Film Aleš Borovan

Skvělý úspěch pro zarputilého solitéra Václava Marhoula (foto). Nový celovečerní Marhoulův film Nabarvené ptáče byl vybrán do hlavní soutěže Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách, jehož letošní 76. ročník se koná od 28. srpna do 7. září. A dále: spolu s dalšími 37 filmy se Marhoulova novinka představí také v sekci Special Presentations na 44. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Torontu (5. až 15. září). A 11. září čeká Nabarvené ptáče tuzemská premiéra.

V hlavní soutěži MFF v Benátkách bude Nabarvené ptáče ve světové premiéře uvedeno spolu s dalšími 20 celovečerními snímky z celého světa. Český film se stal součástí exkluzivního výběru po dlouhých 25 letech - naposledy se v Benátkách v roce 1994 promítal snímek Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina režiséra Jiřího Menzela. Marhoul se s Nabarveným ptáčetem utká v soutěži o Zlatého lva s filmy světově uznávaných režisérů jakými jsou Roman Polanski, Steven Soderbergh, Noah Baumbach nebo Hirokazu Kore-eda. Gratulujeme!

Rada Státního fondu kinematografie podpořila Nabarvené ptáče celkovou částkou 25,8 milionu korun, přičemž celkový rozpočet filmu se pohybuje okolo 175 milionů. V roce 2010 rada podpořila snímek ve výzvě na vývoj 800 tisíc korun. Poté v roce 2016 částkou 15 milionů ve výzvě na výrobu hraného filmu a dalším navýšením částky o 10 milionů tentýž rok.

Sdílejte článek: