Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Marhoul začne od března točit přehlídku lidské bestiality Nabarvené ptáče, peníze mu nasypal i podnikatel Žaluda Hráči dne

10:35, 9. 3. 2017
Aleš Borovan

Režisér a producent Václav Marhoul foto) a jeho firma Silver Screen začnou od březnu točit dlouho připravovaný projekt Nabarvené ptáče. Což je de facto přehlídka lidské bestiality zasazená do kulis druhé světové války, která vychází ze stejnojmenné knihy Jerzy Kosińského. Rozpočet filmu je 160 milionů korun. Hlavní role ztvární devítiletý Petr Kotlár a mezinárodní hvězdy Stellan Skarsgård a Udo Kier.

Po dvoudenních předtáčkách v blízkosti Prahy padne první klapka 23. března na ukrajinské Volyni. Natáčení bude pokračovat v dalších šesti etapách postupně na Slovensku a v Česku, poslední se uskuteční v červnu roku 2018 v polském městě Świebodzice. Světová premiéra je naplánovaná na květen 2019, do českých kin by Nabarvené ptáče mělo vstoupit v září 2019.

Čeští koproducenti: Česká televizeEduard KučeraVladimír Mařík a Karel Kraus (Certicon). Zahraniční koproducenti: Directory Films (Ukrajina), PubRes (Slovensko), Rozhlas a televízia Slovenska (Slovensko), Film Produkcja (Polsko). Hlavní sponzoři: Jiří Rain, Petr Žaluda. Sponzoři: Robert Bárta, Daniela Řepová, Jan SýkoraEvan Zohav Lazar.

Sdílejte článek: