Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Mašín s producentem Bílkem dotáčejí celovečerní film o odbojové skupině bratrů Mašínů Hráči dne

09:29, 19. 11. 2022
Film Aleš Borovan

Režisér Tomáš Mašín (Wilsonov, 3 sezóny v pekle, Ochránce) a producent Petr Bílek (společnost FilmBrigade) finišují s natáčením celovečerního filmu Bratři o odbojové skupině bratrů Mašínů. Poslední klapka by měla padnout na konci listopadu, filmaři tedy mají před sebou jen pár natáčecích dnů. V poslední době se točilo kupříkladu na libereckém nádraží Horní Růžodol, v závěru se bude dělat náročná scéna obklíčení protikomunistické skupiny u německého Waldova.

Premiéra je naplánována na říjen 2023. Ústřední dvojici odbojářů Mašínů ztvární Oskar Hes (Josef Mašín) a Jan Nedbal (Ctirad Mašín), oba na fotografii se skutečným Josefem Mašínem. Dále hrají Matěj HádekKarel Dobrý nebo Tatiana Dyková. Scénář napsal podle knihy Odkaz renomovaný Marek Epstein (ŠarlatánAnděl Páně 2PoselSignálVe stínu atd.).

Bratři jsou koprodukční projekt české, německé a slovenské strany. Na filmu se podílí Česká televize, peníze fondu Eurimages nebo filmového fondu. Producentům se na výrobu filmu podařilo na crowdfundingovém portálu HitHit.com od fanoušků vybrat přes 1,5 milionu korun (cílová částka).