Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Oukropec dokončil nový rodinný film o lesních bytostech Hráči dne

08:30, 16. 3. 2021
Film Aleš Borovan

Režisér a producent Petr Oukropec (Modrý tygr, Ani ve snu!) právě dokončil nový rodinný film Mazel a tajemství lesa (foto). Podle distributora Bontonfilm film z prostředí letních táborů "odhalí skutečná tajemství lesů", ve kterých žijí "lesní bytosti všelijakých tvarů". "V lese je víc živo, než si myslíme. Pokud zakopnete o kořen nebo na vás spadne šiška, není to náhoda a není to ani hravá veverka. Jsou to oni a ukazují, kdo je v lese doma," uvedl Oukropec. Hlavní dětské postavy hrají Sebastian Pöthe a Josefína Krycnerová, v rolích dospělých se jako vedoucí a rodiče objeví Vasil Fridrich, Aleš Petráš, Kristýna Boková nebo Ester Geislerová. Premiéra v kinech je plánovaná na léto letošního roku.

Živé natáčení s lidskými postavami probíhalo na konci léta 2019, během podzimu 2020 a letošní zimy pak vznikala rozsáhlá triková část. V únoru ještě probíhaly práce v postprodukci a režisér strávil týden v německém zvukovém studiu. Hotový film má za sebou už i první předpremiéru. Do své soutěžní přehlídky ho o víkendu zařadil mezinárodní festival dětských filmů BUFF Film Festival ve švédském Malmö.

Mazel a tajemství lesa vzniká v produkci BFILM, koproducentem je Negativ a německá společnost Leitwolf. Vznik podpořil Státní fond kinematografie, Audiovizuálny fond, německý filmový fond Nordmedia, Jihomoravský filmový nadační fond, program Evropské unie Kreativní Evropa a Plzeňský kraj.