Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisér Prušinovský v srpnu dotočí nový film z prostředí automobilových sportů Hráči dne

09:12, 15. 7. 2022
Film Aleš Borovan

Režisér Jan Prušinovský (foto; Kobry a užovky, Most!, Okresní přebor, Čtvrtá hvězda) finišuje s natáčením svého nového filmu Grand Prix z prostředí automobilových sportů. V srpnu štáb čekají poslední dva natáčecí dny. Premiéra je naplánována na 17. listopadu 2022. V hlavních rolích se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro, Marek Daniel, Štěpán Kozub a Anna Kameníková.

První natáčecí dny proběhly už před rokem. "Kvůli covidovým restrikcím jsme loni nemohli natočit některé scény, takže se na poslední dny na place moc těšíme," uvedl Ferro. Kromě Česka se točilo i ve Španělsku. "Po dlouhé době natáčím film podle vlastního scénáře, takže se nemám moc na co vymlouvat, nebo se za někoho schovat," doplnil Prušinovský.

Grand Prix produkuje Offside Men Ondřeje Zimy a Jana Prušinovského, koproducenty jsou Česká televize - Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, slovenská produkční společnost PubRes producentek Zuzany Mistríkové a Lubice Orechovské a innogy. Film finančně podpořili Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond.