Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisérka Parkanová a love.FRAME dotočily celovečerní film Slovo Hráči dne

08:44, 30. 3. 2021
Film Aleš Borovan

Režisérka a scenáristka Beata Parkanová (Chvilky, Andílek na nervy) a produkční firmy love.FRAME a Bontonfilm Studios dotočily film Slovo (foto). Rozpočet se pohybuje okolo 26 milionů korun. Točilo se v Polsku u moře, na Vysočině a Pardubicku, v Litomyšli, Třebíči, Svitavách nebo ve slovenských horách. Film by se měl objevit v kinech v roce 2022 (jaro/léto), distributorem je Bontonfilm. Slovo bylo vybráno na work in progress na festivalu v Sofii, aktuálně producenti jednají s několika sales agenty.

V castu se objevila silná herecká jména. Kromě ústřední dvojice Martin Finger - Gabriela Mikulková rovněž Boleslav Polívka, Vladimír Polívka, Ondřej Sokol, Jenovéfa Boková, Petra Hřebíčková, Taťána Medvecká nebo Marek Geišberg. Střihačem je Alois Fišárek, dramaturgem je Vít Poláček, hudbu skládá Jan P. Muchow.

Producenty jsou Bontonfilm Studios (Ondřej Kulhánek), love.FRAME (Vojtěch Frič), slovenská Azyl production (Maroš Hečko a Peter Veverka). Koproducenty jsou Česká televize, RTVS a polská Kijora. Film byl podpořen Státním fondem kinematografie, Pardubickým krajem, Krajem Vysočina a AVFSK.