Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Režisérka Parkanová točí druhý celovečerní film s Fingerem, Polívkou a Mikulkovou Hráči dne

09:32, 21. 11. 2020
Televize Film Aleš Borovan

Režisérka a scenáristka Beata Parkanová (Chvilky) natáčí druhý celovečerní film - dobové drama Slovo (foto) z konce 60. let s Martinem Fingerem a Gabrielou Mikulkovou v hlavních rolích. Během srpna a září štáb strávil několik dní u moře v Polsku, hlavní část filmu vznikla během podzimu na Vysočině a Pardubicku, točilo se v Litomyšli, Třebíči nebo ve Svitavách. Začátkem roku 2021 se filmaři přesunou na Slovensko do hor.

Cast je nabitý velkými jmény, kromě ústřední dvojice si zahrají Boleslav Polívka, Vladimír Polívka, Ondřej Sokol, Jenovéfa Boková, Petra Hřebíčková, Taťána Medvecká, Ján Jackuliak nebo Marek Geišberg. Výrobní tým je česko- slovenský: film snímá slovenský kameramanem Tomáš Juríček, střihačem je Alois Fišárek, dramaturgem je Vít Poláček, hudbu skládá Jan P. Muchow.

Producenty jsou Bontonfilm Studios (Ondřej Kulhánek), love.FRAME (Vojtěch Frič), slovenská Azyl production (Maroš Hečko a Peter Veverka). Koproducenty jsou Česká televize a polská Kijora. Film byl podpořen Státním fondem kinematografie, Pardubickým krajem, Krajem Vysočina a RTVS. Premiéra je naplánována na rok 2022.