Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Řízení PPF po Kellnerovi přebírá minoritní akcionář Bartoníček Hráči dne

Po obrovské tragédii, nenadálém úmrtí miliardáře Petra Kellnera v sobotu 27. března, investiční skupina PPF (Kellner zde držel 98,93 procenta) spouští krizový plán. Řízením veškerých aktivit ve skupině byl dnes pověřen jeden z akcionářů, Ladislav Bartoníček (foto; 0,535 procenta). Ten doposud řídil operace v telekomunikačním segmentu.

"Jednotlivé společnosti skupiny PPF jsou řízeny profesionálními týmy manažerů. Skupina PPF jako celek má vypracovaný systém řízení jejích investičních projektů. Společnost konstatuje, že na jejím běžném každodenním fungování se odchodem jejího zakladatele nic nemění. PPF bude pod vedením Ladislava Bartoníčka pokračovat ve svých investičních projektech v souladu s plány a vizemi, které se svým týmem spolupracovníků vytvořil Petr Kellner," uvedla PPF v prohlášení.

Aktuálně tak Bartoníčka čeká možný vstup telco operátora CETIN na burzu, nová strategie pro TV Nova a další stanice CME, propojení televizí s ovládanými operátory nebo dokončení operace kolem MONETA Money Bank.