Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Robert Křesťan a Druhá tráva utržili za prodej nové desky přes web půl milionu Hráči dne

18:00, 28. 1. 2021
Hudba Aleš Borovan

Bluegrassové seskupení Robert Křesťan a Druhá tráva (foto) dosáhlo hezký byznysový úspěch. Album Díl první, které vyšlo loni na podzim, dosáhlo na metu zlatá deska, což v českých podmínkách znamená obrat půl milionu korun. To vše díky prodeji čistě přes vlastní webové stránky, bez kamenné a digitální distribuce.

"Nová doba vyžaduje nové cesty. I proto jsme se rozhodli otestovat sílu našich fanoušků. Ti věděli, že v případě zakoupení CD nebo downloadu z našeho e-shopu podporují celou částkou přímo kapelu. Moc jim za to děkujeme, ale i za pochopení, žel Díl první nebyl od začátku k dostání v klasických streamovacích platformách," uvedl manažer Druhé trávy David Němeček. Do kamenné distribuce či klasických streamovacích platforem uvolní Druhá tráva nové album až letos.

Díl první měl vyjít původně pod jiným názvem jako dvojalbum. Na jeden disk Druhá tráva plánovala zařadit vlastní skladby, na druhý coververze. Pandemie koronaviru a přerušené natáčení s britským producentem Eddiem Stevensem vše změnily. Kapela se tak v létě ocitla v situaci, kdy měla hotové všechny převzaté skladby a pouze několik vlastních písní. "Vydávat jen převzaté skladby bez jakékoli patrné vazby mezi nimi a původní tvorbou nám přišlo jako nedostatečné. Při poslechu se ale ukázalo, že producentský styl Eddieho Stevense je natolik jednolitý a jistým způsobem jednotící, že jsme se rozhodli vydat mix obou a s druhým dílem počkat na letošní rok," komentoval Křesťan.