Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rockaway Blockchain Fund investuje do startu-upu, zjednodušujícím obchod s finančními deriváty Hráči dne

12:57, 5. 11. 2020

Rockaway Blockchain Fund (RBF; Rockaway Capital Group), fond specializovaný na investice do blockchainových technologií, uzavřel další investici. Společně se skupinou mezinárodních investorů vstoupil do startupu Opium Protocol, který umožňuje decentralizovanou obdobu tradičního obchodu s finančními deriváty. Startup se sídlem v Amsterdamu vybral v dalším investičním kole od investorů, mezi kterými byly kromě RBF společnosti QCP Soteria, HashKey, Galaxy Digital, Meta Cartel Ventures, Alameda Research, Launch Hub, CMS Holdings, Kenetic, One Block, 7x nebo Zee Prime, celkem 3,25 milionu dolarů (téměř 75 milionů korun).

Projekt, za kterým stojí původem matematik Andrey Belyakov, "usnadňuje sestavování decentralizovaných obdob tradičních finančních derivátů v profesionálním ekosystému bez nutnosti vkládání důvěry a cílí na potenciálně enormní rezervu nevyužívaných aktiv."

"Andrey i jeho tým prokázali, že do hloubky chápou vnitřní fungování trhu s deriváty. Věříme, že společnost Opium má velmi dobrou pozici pro to, aby umožnila širší zavedení velmi potřebných úrokových swapů a swapů úvěrového selhání v prostoru digitálních aktiv. Tyto komplexní deriváty jsou populární v tradičním finančním prostoru a dosahují více než 40 trilionů dolarů pomyslného obchodovaného měsíčního objemu," uvedl Viktor Fischer (foto) z RBF.