reklama
reklama
Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rockaway Blockchain Fund investuje miliony dolarů do německého start-upu Centrifuge Hráči dne

16:13, 4. 3. 2021

Rockaway Blockchain Fund (RBF) , fond skupiny Rockaway specializující se na investice do blockchainových technologií a decentralizovaných financí, podepsal dohodu o 22. investici. Jedná se o německý start-up Centrifuge, který propojuje investory, hledající stabilní výnos, a společnosti, jenž potřebují přístup ke kapitálu. Centrifuge tak umožňuje společnostem si profinancovat krátkodobý dluh, jako jsou například vydané faktury. RBF do start-upu pošle 4,3 milionu dolarů.

"Centrifuge vidíme jako průkopníka, který jako jeden z prvních do světa blockchainu přináší úroky z tradičního světa financí. Věříme, že tento zkušený německý tým, vedený Lucasem Vogelsangem, dokáže ještě více rozšířit nabídku jak pro investory, hledající zhodnocení, tak i pro firmy, které potřebují přístup ke kapitálu," uvedl šéf RBF Viktor Fischer (foto). Zakladatelé Centrifuge staví na zkušenostech z předešlého start-upu Taulia, do které investoři jako Lakestar, JP Morgan a BBVA vložili celkem 300 milionů dolarů.

Rockaway Blockchain vznikl loni v červnu s cílem během následujících čtyř let nainvestovat 100 milionů dolarů, tedy přes dvě miliardy korun, společně s osmi dalšími investory, mezi kterými byly například fondy Galaxy Digital nebo IOSG Ventures. Do portfolia fondu patří například společnosti Solana, Terra, Opium nebo 1inch.