Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rockaway Capital nabídne menším investorům možnost investice do blockchainu Hráči dne

12:31, 28. 4. 2021

Investiční společnost Rockaway Capital umožní menším externím hráčům investovat do jejího fondu Rockaway Blockchain Fund. Ten je zaměřený na investice do blockchainu a digitálních aktiv s cílovou hodnotou 100 milionů dolarů. Rockaway nyní zakládá Rockaway Blockchain otevřený podílový fond (RBOPF), který nabídne možnost investovat do těchto segmentů ještě většímu okruhu investorů. RBOPF umožní kvalifikovaným investorům investovat do Rockaway Blockchain Fund už od jednoho milionu korun. Od dubna letošního roku je možné do fondu nově investovat i prostřednictvím J&T Banky.

"V poslední době se jasně potvrzuje, že blockchain, kryptoměny a obecně digitální aktiva mají fundament ať už jako nové investiční aktivum, a nebo jako technologie, která digitalizuje finanční služby, a tím je dělá globálně přístupnější, levnější a rychlejší," uvedl Viktor Fischer (foto), zakladatel a managing partner týmu Rockaway Blockchain Fund (RBF).

RBF vznikl loni v červnu a po jedenácti měsících má od investorů převážně z Česka, Švýcarska, Velké Británie a USA vybráno už přes polovinu cílové částky. Fond zatím nainvestoval do celkem 28 blockchainových startupů a VC fondů, které se zaměřují na investice do DeFi (decentralizované finance).