Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rockaway startuje nový venture fond s cílovou velikostí 100 milionů eur Hráči dne

Investiční skupina Rockaway Capital, kterou spoluvlastní Jakub Havrlant, zakládá nový venture kapitálový fond Rockaway Ventures Fund (RVF) s cílovou velikostí 100 milionů eur (cca 2,5 miliardy korun). V hledáčku má startupy především ve střední a východní Evropě, které digitalizují tradiční průmysl a zároveň se řídí "principy ekologického, společensky ohleduplného a odpovědně řízeného byznysu (ESG)".

Prvními investicemi jsou estonský startup Lingvist (vzdělávací jazyková platforma) a německá platforma Vivere (inovativní produkty v oblasti FMCG), do kterých RVF posílá jednotky milionů eur. V čele Rockaway Ventures Fund stojí Andrea Lauren s Dušanem Zábrodským (oba foto). "Hledáme startupy, které nabourávají zavedené pořádky v tradičních průmyslech prostřednictvím digitalizace, která podle nás znamená rychlost, přesnost, efektivitu a nakonec pokrok. Její zvládnutí je klíčem k úspěchu," uvedl říká Dušan Zábrodský.

Nový fond, ve kterém je Rockaway jedním z hlavních investorů) volně naváže na předchozí aktivity Rockaway Capital a jejího zakladatele Havrlanta. Od roku 2014 skupina investovala více než 675 milionů korun do celkem 22 venture kapitálových investic, přičemž 11 z nich už bylo plně vyexitováno a více než 100 procent vynaloženého kapitálu splaceno. K polovině roku 2021 dosahovalo venturové portfolio Rockaway celkové hodnoty 2,4 miliardy korun (valuace podle posledních investičních kol).