Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Románová novinka Aleny Mornštajnové se stále prodává po desítkách tisíc kusů Hráči dne

10:18, 17. 8. 2023
Knihy Aleš Borovan

Alena Mornštajnová (foto) potvrzuje pozici jedné z nejprodávanějších tuzemských spisovatelek v České republice. Mornštajnová letos na jaře vydala románovou novinku Les v domě a již několik týdnů po vydání bylo jasné, že se jedná o byznysový trhák - a to i díky hejtovací kampani méně úspěšných umělců a části levicových radikálů.

Kniha vyšla 20. dubna. Podle informací vydávajícího nakladatelství Host se jen v dubnu, tedy za prvních 14 dní prodejů, knihy prodalo na 35 tisíc výtisků. Vysoké prodeje následovaly i v dalších týdnech. Jak nyní pro Borovan.cz uvedli zástupci Hostu, do konce července se celkové prodeje knižního titulu vyšplhaly téměř na 71 tisíc kusů. Počáteční vytištěný náklad Lesu v domě je přitom 100 tisíc kusů. Dá se tedy očekávat, že někdy před Vánoci by mohlo dojít k dotisku Mornštajnové knihy.

Podle statistik Hostu (Mornštajnové mateřské nakladatelství) se souhrnné prodeje Mornštajnové knížek přehouply přes 500 tisíc (!) prodaných kusů. Kromě bestselleru Hana, jehož se dosud prodalo cca 200 tisíc výtisků, se na tom významně podílí i kniha Listopád. Té nakladatelství Host v prvním nákladu vytisklo 110 tisíc kusů. Románu Tiché roky se prodalo přes 100 tisíc výtisků. Celkem spisovatelka napsala osm knih (včetně titulů pro děti).