Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Rusňákova skupina DRFG investuje do regionálních prodejen Hráči dne

09:02, 21. 12. 2020

Investiční skupina DRFG (na fotce poloviční vlastník David Rusňák), která se zaměřuje především na telekomunikace a reality, posiluje v segmentu maloobchodu. Nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund (CREIF), který spadá pod DRFG, v prosinci rozšiřuje portfolio o dalších sedm nemovitostí. Jedná se o retail park v plzeňské obchodní zóně a portfolio šesti regionálních prodejen s dominantním podílem prodejců potravin Billa a Penny Market.

Z šesti pořizovaných prodejen se tři nacházejí ve Středočeském kraji. Další nemovitosti pronajaté diskontnímu prodejci Penny Market se pak nacházejí v Humpolci a Hrádku nad Nisou. Portfolio pak doplňuje nově zrekonstruovaná nemovitost ve Vysokém Mýtě, pronajatá dánskému prodejci domácích potřeb a nábytku JYSK a retailovému prodejci elektroniky Planeo Elektro. Celkově se jedná o více než 19 tisíc metrů čtverečních nové pronajímatelné plochy.

"Jedná se o vhodně geograficky diverzifikované nemovitosti. Více než 80 procent této plochy zaujímají prodejci potravin a zboží základní potřeby. Zbytek podlahové plochy pak tvoří spíše diskontně zaměřené značky obchodníků. Celé portfolio se navíc může pochlubit velmi dlouhými nájemní smlouvami," uvedl vedoucí analytického oddělení fondu Pavel Zahradil.

Czech Fund, jehož je CREIF součástí, se zaměřuje primárně na komerční realitní projekty. Investoři ve fondu po třech letech od jeho založení v roce 2016 najdou přes čtyři desítky nemovitostí o celkové rozloze bezmála 190 tisíc metrů čtverečních v hodnotě přes 7 miliard korun.