Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Savovova Mladá fronta tvrdí, že má dvě nabídky na úvěrové financování Hráči dne

Další kapitola v boji o vydavatelství Mladá fronta (MF; momentálně v úpadku) podnikatele v exilu Františka Savova (foto). Podle vedení firmy jsou na stole dvě nabídky na úvěrové financování. "Na naši výzvu zareagovaly dva subjekty. Jde o společnosti CPI Property Group (miliardář Radovan Vítek, pozn. aut.) a Czechoslovak Group," uvedl ředitel MF Jan Mašek. Zajímavé - právě Czechoslovak Group rodiny Strnadových totiž podle vyjádření MF měla stát za dřívějšími insolvenčními návrhy proti MF. "O nabídkách teď budeme intenzivně jednat. Naší jednoznačnou prioritou je zachování chodu společnosti," doplnil Mašek.

Do insolvenčního řízení proti ztrátovému vydavatelství MF se v posledních dnech přidaly dvě společnosti Bohemia Silver (pohledávky 2,6 milionu) a Bizpoint, která si vůči Mladé frontě nárokuje částku 12,1 milionu korun. Mladá fronta před několika dny na sebe podala insolvenční návrh a připravuje se na reorganizaci. Stalo se tak poté, co se podle zástupců MF nepodařilo uzavřít dohodu se strategickým investorem, financující banka požádala o jednorázovou úhradu provozního kontokorentu, zablokovala bankovní účty společnosti a stávající akcionář zatím nedokázal pokrýt vznikající ztrátu vydavatelství.

Mladá fronta vydává týdeník Euro, magazíny Auto 7, Motocykl, auto moto a sport atd. Slušně funguje její knižní divize, která v roce 2018 vydala 237 knižních titulů. Za rok 2018 bylo vydavatelství Františka Savova ve ztrátě 45 milionů korun, za loňský rok to měl být minus mezi 20 až 30 miliony. Pro letošní rok byla původně naplánována nula.