Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Šéf Avastu Vlček má slíbeno přes 500 tisíc akcií firmy v hodně desítek milionů Hráči dne

14:32, 1. 4. 2021

CEO softwarové společnosti Avast a miliardář Ondřej Vlček (foto) má vedle svého řádného platu (teoreticky cca 700 tisíc dolarů, Vlček se jej však v roce 2019 vzdal ve prospěch charity) solidní šanci na další bonus v řádu desítek milionů korun. V rámci dlouhodobého motivačního programu firmy nyní Vlček a finanční ředitel Philip Marshall získali příslib na získání stovek tisíc akcií - Vlček téměř 545 tisíc (aktuální tržní hodnota cca 77 milionů korun) a Marshall přes 420 tisíc (cca 60 milionů). Akcie by měly být adresátům přiděleny v březnu 2024 v závislosti na splnění určitých výkonnostních kritérií Avastu v jednotlivých letech v období 2021 - 2023.

"Long term incentive plan je forma odměňování CEO a CFO a opakuje se každoročně. Tento způsob odměňování nejlépe propojuje odměňování managementu s dlouhodobou strategií firmy," vysvětlila na dotaz Borovan.cz mluvčí Avastu Dominika Kalašová.

V těchto dnech Vlček oznámil převedení 10 milionu akcií Avastu (aktuální tržní hodnota přes 1,4 miliardy korun) do nově zřízené Nadace rodiny Vlčkových, která bude pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte.