Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Šéf Avastu Vlček se ženou zakládají novou nadaci, do které pošlou přes miliardu korun Hráči dne

08:10, 15. 3. 2021
Miliardáři Aleš Borovan

Obdivuhodná a smysluplná věc, vybízející k následování. Miliardář a CEO Avastu Ondřej Vlček a jeho žena Katarína (foto) založili Nadaci rodiny Vlčkových, do níž vkládají aktiva v hodnotě 1,5 miliardy korun (!). "Toto jmění bude pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte." Vlčkovi založením nadace navazují na aktivity své soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, jejímž posláním je plnit přání dětem trpícím život ohrožujícím onemocněním.

"Prostřednictvím nově založené nadace chceme mimo jiné vybudovat dětský hospic a paliativní středisko a přispět ke zvýšení dostupnosti služeb, které považujeme za velmi důležité. Každý rok se přes osm set českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu," uvedl Vlček. Více takových dobrých zpráv.

Ve správní radě bude po boku manželů Vlčkových působit Ladislav Sekerka, odborník se zkušenostmi z mezinárodního finančního prostředí. Další osobnosti pomohou z pozice členů dozorčí rady, kterou společně utvořili Alan Rassaby, bývalý šéf lidských zdrojů, tajemník a hlavní právník Avastu, Jan Žůrek, prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj a někdejší řídící partner společnosti KPMG, a také Lubor Žalman, bývalý generální ředitel Raiffeisenbank a současný partner v EnCor Wealth Management.