Borovan.media
Exkluzivní byznysové informace
 

Seznam.cz připravuje ke spuštění mediální platformu pro externí novináře a osobnosti Hráči dne

08:02, 14. 9. 2022

Internetový obr Seznam.cz (majitel Ivo Lukačovič) finišuje s přípravou nové mediální platformy, určené k publikování obsahu od jednotlivých externích autorů (psali jsme již dříve). Ta by měla doplnit již existující projekt News Feed, který na homepage Seznamu nasazuje obsah od externích webů a vydavatelství. Chystaná novinka má pracovní název Seznam Medium (příslušnou doménu Seznammedium.cz Lukačovičova firma vlastní od loňského roku), start je naplánován na letošní listopad.

Externí novináři, osobnosti, vědci atd. budou na platformu posílat vlastní obsah, Seznam se pak postará o publikování, provozní záležitosti a monetizaci prostřednictvím reklamy (reklamní výnosy se budou dělit v určitém poměru mezi autora a Seznam). Nasazování obsahu v rámci Seznam Medium a homepage Seznamu bude do značné míry záležitostí automatizace/umělé inteligence. Při získání určitého počtu page views autoři mohou získat výhodnější pozici Seznam.cz Partner.

Pro samostatné novináře a publicisty tak Seznam Medium může znamenat zajímavý zdroj příjmů, internetová společnost (na fotce tři ze členů představenstva Tomáš Kapalín-Ondřej Procházka-Pavel Zima) tak zase získá další zdroje contentu.